۷ اشتباه در خرید بیمه مسافرتی

کوله پشتی: بیمه مسافرتی، موردی ضروری و لازم در حفظ زندگی شما است. کسانی که تحت بیمه‌ی مسافرتی هستند، می توانند علاوه بر تامین هزینه‌های درمانی شما در سفر، خسارت تاخیر در پرواز را هم جبران کند. با توجه به تمام مزایایی که بیمه مسافرتی دارد، گاهی هم مسافران با مشکلاتی روبرو می‌شوند. کسانی که آگاهی درستی نسبت به بیمه‌ی خریداری شده نداشته باشند، در پایان نه تنها ضرر می کنند، بلکه هزینه‌ای اضافی هم پرداخت کرده‌اند. قبل از برنامه‌ریزی برای سفر و اقدام برای خرید بیمه مسافرتی، اشتباهات رایج در مورد آن را بدانید.    

  در زمان درست اقدام نمی‌کنید ممکن است زمانی که در مورد مقصد و محل اقامت در حال برنامه‌ریزی هستید، هزینه احتمالی بیمه را هم کنار بگذارید اما خرید را به تعویق بیاندازید. گاهی اوقات مسافران در زمان درست اقدام نکرده و دیر می‌شود. بسیاری از مشاوران سفر توصیه می‌کنند که در همان مراحل ابتدایی برنامه‌ریزی باید برای خرید بیمه تصمیم بگیرید. بهتر است به محض رزرو سفر، برای خرید بیمه هم اقدام کنید.  


  بیمه، پوشش کامل را شامل نمی شود باید از سیاست بیمه‌ای که استفاده می کنید باخبر باشید. ممکن است در میان راه کمی برنامه سفر شما تغییر کند یا موردی اضافه شود. در این مواقع اگر بیمه‌ای با پوشش کامل دریافت کرده باشید، دیگر جای نگرانی نیست. شاید هم بتوانید با پرداختی بیشتر تغییر برنامه را تحت پوشش قرار دهید. اگر غیر این باشد، شما انتخاب درستی نداشته‌اید.  


  خرید بیمه قبل از ورود باید بدانید که هزینه‌های درمان در دیگر کشور‌ها با کشور شما کاملا متفاوت است. اگر در سفر دچار حادثه یا جراحت شوید باید این هزینه را از جیب خود پرداخت کنید و دفترچه بیمه‌ای که در خانه دارید، به درد شما نخواهد خورد. البته در برخی کشورها، خرید بیمه مسافرتی قبل از ورود الزامی است. کسانی که نسبت به خرید بیمه در کشور خود اقدام نمی‌کنند شاید مجبور به خرید آن با قیمتی بالاتر در گمرک شوند.  


  خرید بیمه با پوشش نادرست برای بسیاری از مسافران تازه‌کار، ممکن است تمامی بیمه یکسان به نظر برسد اما در واقع اینطور نیست. حال باید از کجا بدانید بهترین برای شما کدام است؟ بیمه مسافرت به سه دسته‌ی پزشکی، جامع و سالیانه تقسیم می‌شود. طرح بیمه مسافرتی پزشکی، پوشش‌های مربوط به صدمات ناشی از حوادث یا حملات تروریستی را شامل می‌شود اما سرقت، گمشدن و تاخیر در پرواز را شامل نمی‌شود. بیمه‌ی جامع، لغو،تاخیر و تغییر را شامل اما تمام موارد پزشکی را شامل نمی‌شود. در نهایت، برنامه بیمه سالانه سفر ممکن است هر روز از سال، موارد پزشکی و جامع را پوشش دهد.  


  مسافرت با وسایل بیمه نشده شما باید به صورت کامل بدانید که کدام یک از وسایلی که در چمدان خود قرار می‌دهید، تحت پوشش بیمه است و کدامیک نیست. مثلا وسایل الکترونیکی، طلا و جواهر با قیمت بالا و عتیقه‌جات تحت پوشش بیمه مسافرتی نیست و در صورت گم شدن شما نمی‌توانی ادعایی داشته باشید.   مترجم:سحر مردانه منبع: www.tripsavvy.com

اشتراک گذاری :

پست های دیگر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن